Notowania

filmy
15.06.2009 14:58

Ukraina: Dziennikarz stracił pracę po emisji filmu z Tymoszenko

Wydawca wiadomości jednego z ukraińskich kanałów telewizyjnych stracił pracę po wyemitowaniu nieoficjalnie nagranego fragmentu wideo z Julią Tymoszenko. Przestraszona premier mówiła na nim, że "przepadło wszystko". 

Podziel się
Dodaj komentarz

Słowa premier padły w czasie przygotowań do jej oficjalnego wystąpienia dotyczącego fiaska rozmów koalicyjnych z Partią Regionów. Zdanie "przepadło wszystko" dotyczyło tekstu jej przemówienia, który zniknął ze specjalnego monitora, doskonale oddawało jednak sytuację, w której znalazła się Julia Tymoszenko po tym, jak media ujawniły kulisy rozmów z Partią Wiktora Janukowycza.

Film, który został umieszczony w serwisie YouTube, wykorzystały 3 kanały telewizyjne: Inter, 1plus1 i Nowy. Ponieważ w pierwszym z nich ataki na Julię Tymoszenko są jedną z zasad programowych, emisja fragmentu filmu nie była zaskoczeniem. Wydawcy dwóch pozostałych ponieśli jednak konsekwencje - w Nowym Kanale, Wołodymyr Pawluk został zmuszony do napisania podania o rezygnacji z zajmowanego stanowiska. Jak sugeruje, z powodu "nacisków z góry". W telewizji 1plus1, dyrektor działu informacji Natalia Katerynczuk po konflikcie z szefem stacji na razie udała się na zwolnienie lekarskie.

Tagi: filmy, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz