Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ukraina gotowa dołączyć do systemu tarczy antyrakietowej

0
Podziel się:

Dotąd szef ukraińskiego rządu był przeciwnikiem rozmieszczenia elementów tego systemu nawet w Polsce i Czechach.

*Premier Wiktor Janukowycz powiedział, że Ukraina jest gotowa przyłączyć się do budowanej w Europie tarczy antyrakietowej. Dotąd szef ukraińskiego rządu był przeciwnikiem rozmieszczenia elementów tego systemu nawet w Polsce i Czechach. *
Zdaniem Wiktora Janukowycza, obecnie powinny się odbyć negocjacje wszystkich państw zainteresowanych stworzeniem tarczy antyrakietowej w Europie, w tym Ukrainy. Jak powiedział ukraiński premier, w tej sprawie brakuje jednomyślności nawet wśród krajów NATO.

W rozmowie z kanałem telewizyjnym Inter, Wiktor Janukowycz podkreślił, że Kijów może zaoferować swoje systemy radarowe, które obecnie są wykorzystywane przez Moskwę. Rosja buduje na swoim terytorium odpowiedniki tych stacji, zatem niedługo ukraińskie radary nie będą jej potrzebne.

Wiktor Janukowycz dotąd krytykował Warszawę i Pragę za brak konsultacji z Kijowem w sprawie umieszczenia elementów tarczy na terytorium tych państw. Ukraiński premier twierdził, że plany Waszyngtonu doprowadzą do podziału w Europie, a poparcie Warszawy dla ich realizacji nie wpłynie pozytywnie na stosunki między Polską a Ukrainą.

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)