Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
04.12.2013 15:57

Ukraina Łucenko apeluje o misję UE na Ukrainie

Podziel się
Dodaj komentarz

Ukraina-Łucenko-mediacja UE

Tylko mediacja Unii Europejskiej może rozwiązać obecny pat polityczny na Ukrainie. Takiego zdania jest jeden z liderów antyrządowych protestów w Kijowie Jurij Łucenko.
Według byłego ministra spraw wewnętrznych i więźnia politycznego czasów Wiktora Janukowycza, obecnie bardzo prawdopodobne jest rozwiązanie siłowe. Mają do niego dążyć rządzący pod nieobecność prezydenta, który przebywa do piątku w Chinach. Jeżeli by do tego doszło, oznaczałoby to całkowitą izolację nie tylko Wiktora Janukowycza, ale też 46 milionów Ukraińców. "Jeżeli Unia Europejska nie chce stracić Ukrainy, nie może być obojętna" - powiedział Jurij Łucenko. Odpowiadając na pytanie Polskiego Radia, nie wykluczył, że negocjatorami mogliby być Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski.
Warunkiem wstępnym dialogu władzy i opozycji z unijnym pośrednictwem ma być wyprowadzenie funkcjonariuszy oddziałów specjalnych Berkut z ulic Kijowa, a także odwołanie rządu Mykoły Azarowa oraz wypuszczenie z aresztów osób, które zostały zatrzymane od czasu rozpoczęcia protestów w stolicy.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz