Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Majdan i kontrmajdan

0
Podziel się:
bEstRmjp

Ukraina - wiece - Majdan

Na placu Niepodległości w Kijowie trwa wielotysięczny wiec przeciwników władz. Swoją scenę ustawili także zwolennicy rządzących.
Na początku meetingu doszło do przepychanek z milicją, która nie chciała przepuścić na plac 2 samochodów z aparaturą nagłaśniającą. Po negocjacjach funkcjonariusze ustąpili. Starali się także nie wpuszczać demonstrantów na jezdnię. Później jednak ruch na Chreszczatyku został wstrzymany i protestujący mogli zająć ulicę na wysokości placu Niepodległości.
Po jednej jego stronie stoi teraz scena zwolenników integracji europejskiej na której występują liderzy opozycji. Po przeciwnej jednak nie znana nikomu osoba ustawiła scenę, gdzie jakoby każdy może podejść i wyrazić swoje zdanie na temat opozycji. Ochraniają ją dresiarze, którzy najczęściej wykorzystywani są przez rządzącą Partię Regionów. Część protestujących nie jest w stanie ocenić, gdzie, kto występuje.
Rano rządzące ugrupowanie zorganizowało swoją manifestację, na którą przywieziono kilka tysięcy uczestników spoza stolicy, przede wszystkim z jej okolic i wschodu kraju.

IAR

bEstRmjS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)