Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina nie wstrzyma ropy

0
Podziel się
bEhKaQMl

Ukraina nie ma zamiaru wstrzymywać tranzytu rosyjskiej ropy. Wcześniej o takiej możliwości informował minister energetyki Rosji Siergiej Szmatiuk.
Przedstawiciel ukraińskiego prezydenta do spraw energetyki Bohdan Sokołowskyj potwierdził, że Kijów i Moskwa negocjują kontrakt, dotyczący tranzytu ropy przez Ukrainę do krajów Unii Europejskiej. Zaznaczył jednocześnie, że nawet jeżeli strony nie dojdą do porozumienia do 1 stycznia, przepływ surowca nie zostanie wstrzymany. Bohdan Sokołowskyj poinformował o tym ambasadorów Słowacji, Czech i Węgier.
Przedstawiciel ukraińskiego operatora sieci transportu ropy UkrTransNafta Serhij Zinkewycz powiedział, że spór dotyczy ustalenia gwarantowanej ilości surowca, który ma płynąć przez jego kraj do Unii Europejskiej. Znaleziono już kompromis co do opłat za tranzyt. Serhij Zinkewycz zapewnił przy tym, że Ukraina będzie transportować ropę, jeżeli będzie ona dostarczana przez Rosję.
Wcześniej rosyjski minister energetyki Siergiej Szmatiuk powiedział, że przekazał Brukseli ostrzeżenie, dotyczące ewentualnego wstrzymania dostaw do Czech, Słowacji i Węgier w związku z negocjacjami prowadzonymi z Ukrainą.

bEhKaQMO
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)