Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina: Okrągły stół bez opozycji

0
Podziel się:

Ukraina - okrągły stół - opozycja

Okrągły stół w Kijowie odbywa się bez udziału opozycji. Chodzi o inicjatywę byłego prezydenta Leonida Krawczuka, która ma poparcie obecnego szefa państwa.
Opozycjoniści powiedzieli, że okrągły stół byłego prezydenta odbywa się bez ich udziału, ponieważ nikt ich tam oficjalnie nie zaprosił. Dodali przy tym, że jeżeli takie przedsięwzięcie ma być zorganizowane, powinni być tam obecni nie tylko politycy, ale także przedstawiciele społeczeństwa obywatelskiego i Unii Europejskiej.
Ołeh Tiahnybok z opozycyjnej Swobody nazwał okrągły stół manipulacją. "Nie wiemy, jaki będzie jego rezultat , ale wiemy, że jest to wyreżyserowana komedia, która ma na celu wybielenie oblicza tej władzy" - zaznaczył.
Arsenij Jaceniuk przypomniał przy tym, że opozycja stawia warunki rozpoczęcia rozmów. Muszą być ukarani funkcjonariusze, którzy bili demonstrantów na Majdanie 30 listopada i zwolnieni z pracy ci, którzy wydawali rozkazy. Opozycja żąda też, aby z byli wypuszczeni z więzień ci, którzy zostali niezgodnie z prawem aresztowani.
O okrągłym stole poinformowano wczoraj na stronie internetowej prezydenta Wiktora Janukowycza. Napisano tam, że obecny szef państwa poparł inicjatywę pierwszego prezydenta Leonida Krawczuka i uznał, że może tam dojść do porozumienia władzy i opozycji.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)