Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ukraina Opozycja zapowiada kontynuowanie blokad

0
Podziel się:

Ukraina-opozycja-blokady

Ukraińska opozycja nie ma zamiaru rezygnować z blokowania centrum Kijowa. Wieczorem i w nocy milicja i wojska wewnętrzne zlikwidowały wszystkie barykady poza tymi przy placu Niepodległości.
Doszło do przepychanek z manifestującymi, ale obydwie strony zachowywały umiar w stosowaniu siły. Milicjanci wykorzystywali niemal tylko tarcze, odpychając protestujących. Nie było takiej agresji, jak 30 listopada, kiedy to oddziały specjalne Berkut pałowały i kopały nawet leżących manifestujących.
Przewodniczący opozycyjnej Swobody Ołeh Tiahnybok powiedział, że on i inni opozycjoniści nie zrezygnują z blokowania dzielnicy rządowej, a nawet ją rozszerzą. Sami manifestanci nie wykluczają, że będą po prostu chodzić po przejściach dla pieszych.
Tymczasem dziś prezydent Wiktor Janukowycz ma spotkać się z trzema swoimi poprzednikami na tym stanowisku. Mają oni rozmawiać na temat sposobów rozwiązania sytuacji w kraju. Kolejnym etapem ma być dołączenie do rozmów opozycji. Jednak po nocnej akcji i po wczorajszym przeszukaniu siedziby partii Julii Tymoszenko Ojczyzna, nie wiadomo, czy oponenci władz zgodzą się na negocjacje.

Informacyjna Agencja Radiowa

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)