Notowania

wiadomości
27.01.2014 18:54

Ukraina: Opozycja znów rozmawia z Janukowyczem

Podziel się
Dodaj komentarz

W Kijowie znów rozmowy prezydenta z opozycją. To spotkanie ostatniej szansy przed jutrzejszą nadzwyczajną sesją parlamentu.
W spotkaniu biorą udział trzej liderzy opozycji: Arsenij Jaceniuk, Witalij Kliczko i Ołeh Tiahnybok, a także przedstawiciele władz, wśród nich minister sprawiedliwości Ołena Łukasz. Przedmiotem rozmów jest plan wyjścia z kryzysu politycznego. Jego elementem może być jutrzejsze posiedzenie Rady Najwyższej, na którym może dojść do odwołania rządu Mykoły Azarowa i skasowania ustaw ograniczających wolności obywatelskie.
Ostatnie spotkanie prezydenta z opozycją odbyło się w sobotę. Wiktor Janukowycz miał na nim zaproponować, aby nowym premierem został Arsenij Jaceniuk, a wicepremierem do spraw kultury i nauki Witalij Kliczko. Oponenci władz dali później do zrozumienia, że są gotowi wziąć udział w tworzeniu nowego rządu. Jednocześnie nie mają zamiaru rezygnować ze swoich pozostałych żądań, jak zwolnienie wszystkich aresztowanych od początku demonstracji pod koniec listopada i amnestia dla uczestników protestów. Opozycja zapowiedziała przy tym, że nie chce rezygnować z dalszych manifestacji, a Witalij Kliczko zażądał wręcz, aby odbyły się przedterminowe wybory prezydenckie.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz