Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Parlament zablokowany i rząd

0
Podziel się
bErtIXgB

Ukraina-parlament-rząd

Ukraińskiej opozycji brakuje 19 podpisów pod uchwałą o odwołaniu rządu. Oponenci władz zablokowali dziś prace parlamentu.
Lider UDAR-u Witalij Kliczko podkreśla, że Rada Najwyższa nie może pracować w sytuacji obecnego kryzysu politycznego. Jedynym wyjściem są przedterminowe wybory prezydenckie i parlamentarne w marcu. "Prezydent Wiktor Janukowycz mówił, że nie boi się wyborów prezydenckich i parlamentarnych, niech pokaże, że to prawda" - zaznaczył.
Na razie jednak opozycjoniści chcą odwołania rządu. Lider opozycyjnej Ojczyzny Arsenij Jaceniuk powiedział, że podpisy pod uchwałą o dymisji Rady Ministrów mogą być dodatkowym argumentem dla Wiktora Janukowycza, aby się na taki krok zdecydował.
Opozycja próbowała odwołać Radę Ministrów w parlamencie już 2 tygodnie temu, zabrakło jej jednak głosów. Kolejna próba - zgodnie z prawem - może się odbyć dopiero na kolejnej sesji, czyli w lutym, stąd oponenci władz liczą na to, że swoimi podpisami pod wnioskiem o odwołanie rządu wpłyną na prezydenta. Rządząca Partia Regionów, której honorowym przewodniczącym jest Wiktor Janukowycz, daje do zrozumienia, że jest gotowa jedynie na pewne zmiany kadrowe w Radzie Ministrów.

IAR

bErtIXhe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)