Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraina: Przygotowania do nadzwyczajnego posiedzenia parlamentu

0
Podziel się
bEqiBcfF

Ostatnie przygotowania do nadzwyczajnego posiedzenia ukraińskiego parlamentu. Specjalna grupa robocza będzie dziś kontynuować przygotowanie ustawy, która ma pozwolić Julii Tymoszenko na wyjazd na leczenie do Niemiec.
W czasie poniedziałkowego posiedzenia członkowie grupy roboczej ustalili, że nowa ustawa będzie wprowadzać zmiany do kodeksu karnego. Zgodę na leczenie za granicą będzie wydawać sąd. Nie będą mogli z takiej możliwości korzystać skazani za ciężkie przestępstwa związane z użyciem siły.
Grupa robocza ma tylko 1 dzień na przygotowanie odpowiedniej ustawy. Musi ona być przyjęta w środę na nadzwyczajnym posiedzeniu Rady Najwyższej. Jeszcze tego samego dnia wieczorem misja Parlamentu Europejskiego na Ukrainie, czyli Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski, mają przedstawić raport, który będzie podstawą decyzji dotyczącej tego, czy Bruksela podpisze z Kijowem pod koniec listopada umowę stowarzyszeniową czy nie.
Pat Cox i Aleksander Kwaśniewski przyjeżdżają dziś na Ukrainę, jednak plan ich wizyty nie jest znany. Niewykluczone, że będą obserwowali nadzwyczajne posiedzenie ukraińskiego parlamentu w środę.

IAR

bEqiBcgi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)