Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
04.12.2013 19:16

Ukraina: Wieczorny Majdan

Podziel się
Dodaj komentarz

Ukraina-Majdan-wieczór

Kilkadziesiąt tysięcy osób bierze udział w wieczornych protestach w Kijowie. Manifestanci demonstrowali dziś nie tylko na placu Niepodległości, ale też przed MSW, Prokuraturą Generalną, a nawet aresztem śledczym.
Rozszerzenie protestów o te instytucje to efekt decyzji sądu, który skazał na dwa miesiące aresztu 9 osób za udział w bójce z milicją przed Administracją Prezydenta. Opozycjoniści i manifestujący twierdzą, że są to przypadkowi ludzie, a aktywni uczestnicy zajść byli związani z władzą.
Od niedzieli manifestacje przebiegają pokojowo. Nie ma żadnych prowokacji. Na placu Niepodległości jest już prawdziwe miasteczko namiotowe, ze sztabem, własną kuchnią i miejscem, gdzie można dostać ciepłą odzież. Ponieważ jest dość zimno, demonstranci grają też w piłkę. Mogą się ogrzać w 3 zajętych przez protestujących budynkach w centrum.
Protestujących odwiedził szef MSZ Niemiec Guido Westerwelle, który przyjechał na czwartkowe posiedzenie ministerialne OBWE w Kijowie. Przyszedł na krótko na plac Niepodległości wraz z liderami opozycji Arsenijem Jaceniukiem, Witalijem Kliczką i Ołehem Tiahnybokiem. Szef niemieckiego MSZ przeszedł się wśród protestujących witany brawami. Nie wygłosił żadnego oświadczenia.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz