Notowania

wiadomości
30.07.2013 17:53

Ukraińska straż graniczna ułatwia przejazd przez granicę

Podziel się
Dodaj komentarz

Ukraina- granica- ułatwienia

Ukraińska Służba Graniczna upraszcza od 1 sierpnia procedurę kontroli dla zorganizowanych grup turystycznych. Autobusy nie będą musiały stać w kolejkach. System będzie działał m.in. na sześciu przejściach z Polską.
Na granicy często pojawia się jednocześnie kilka autokarów z grupami turystycznymi. Do tego dochodzą rejsowe autobusy. Często powoduje to, że na odprawę trzeba czekać kilka godzin. Ma się to zmienić.
Ołeksandr Żdanenko ze Służby Granicznej poinformował, że teraz chętni mogą rejestrować się przez internet. Na adres konkretnego przejścia granicznego należy nadesłać list elektroniczny z danymi wszystkich pasażerów. W ciągu dwóch godzin nadejdzie odpowiedź. Znajdzie się w niej specjalny numer, będzie wskazany pas na przejściu granicznym oraz proponowany czas, kiedy najlepiej przyjechać.
Informację dotyczącą pasażerów należy przesłać najpóźniej na 24 godziny przed planowanym przejazdem przez granicę.
Według Służby Granicznej, czas odprawy paszportowej skróci się dwukrotnie. Na razie ta propozycja dotyczy tylko biur podróży, a w przyszłości będą mogły z niej korzystać wszystkie grupy zorganizowane.
Adresy pocztowe przejść można znaleźć na stronie: http://dpsu.gov.ua/ua/static_page/320.htm

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz