Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraiński MSZ: Ukraińcy nie walczą w Syrii

0
Podziel się
bEqaghNN

Ukraina - MSZ - Syria

Ukraiński MSZ zaprzecza jakoby w Syrii walczyli obywatele Ukrainy. Według ambasadora tego kraju w Kijowie, mieliby oni popierać opozycję.
MSZ w Kijowie posiada oficjalną informację otrzymaną od syryjskich władz, w której napisano, że nie mają one danych świadczących o tym, że obywatele Ukrainy brali udział w działaniach wojennych w Syrii.
Wcześniej ambasador tego kraju w Kijowie poinformował, że osoby posiadające ukraińskie paszporty, w tym krymscy Tatarzy, walczą w Syrii po stronie opozycji. Mohamed Sajid Akil nie był w stanie wymienić ich liczby.
Przewodniczący Medżlisu - organizacji reprezentującej Tatarów z Krymu, Mustafa Dżemilew powiedział, że wie o pojedynczych takich przypadkach. Wyjazdy są organizowane indywidualnie. Uczestnicy wojny w Syrii to członkowie ekstremistycznej partii Hizb-ut-Tahrir, która walczy o utworzenie kalifatu obejmującego wszystkie państwa muzułmańskie. Sam Medżlis nie popiera żadnej ze stron konfliktu krytykując zarówno syryjskie władze, jak i opozycję. Przypomina także, że zgodnie z ukraińskim prawem, obywatele tego państwa nie mogą walczyć poza jego granicami.

IAR

bEqaghOq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)