Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ukraiński rząd zaostrzy kontrolę granic

0
Podziel się

Z powodu grypy władze zalecają Ukraińcom także ograniczenie podróży po kraju. Premier Julia Tymoszenko powiedziała, że na przejściach granicznych zostanie zwiększona liczba funkcjonariuszy. Osoby, których stan zdrowia budzi wątpliwości, mają być dokładnie badane. Już wczoraj takie zasady wprowadzono na granicy z Polską. Celnicy i funkcjonariusze Służby Granicznej mają obsługiwać turystów w maskach ochronnych.

bEiGEGid

Premier zaapelowała także o ograniczenie podróży po Ukrainie. Rząd zakazał też organizacji koncertów i innych imprez masowych. Julia Tymoszenko odwołała trasę koncertową, która promuje jej kandydaturę w wyborach prezydenckich.

Rada Ministrów zamknęła też wszystkie szkoły oraz uczelnie na 3 tygodnie. Rząd przeznaczył pół miliarda hrywien na zakup masek i leków. Jego przedstawiciele zapewniają, że nie zabraknie środków medycznych. Ceny preparatów mają być kontrolowane przez rząd.

W związku z zachorowaniami na grypę oraz zapalenie płuc na Ukrainie zmarło 37 osób. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło tylko jeden zgon z powodu nowej grypy i 10 przypadków tej choroby. Lekarze zwracają jednak uwagę, że często trudno stwierdzić, czy przyczyną śmierci była grypa AH1N1 bowiem chorzy za późno zgłaszają się do szpitala bądź też biorą wcześniej antybiotyki, które utrudniają przeprowadzenie analiz. Najgorsza sytuacja jest w obwodzie tarnopolskim, choć zachorowania na grypę zanotowano także w okolicach stolicy.

bEiGEGiG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)