Notowania

umberto eco
03.07.2008 14:02

Umberto Eco: Berlusconi to zagrożenie dla demokracji

Znany włoski pisarz weźmie we wtorek w Rzymie udział w demonstracji antyrządowej.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Znany włoski pisarz Umberto Eco weźmie udział w demonstracji antyrządowej, która w przyszły wtorek odbędzie się w Rzymie. Autor _ Imienia róży _ uważa, że Silvio Berlusconi stanowi realne zagrożenie dla włoskiej demokracji.

Hasłem manifestantów będzie opinia Umberto Eco, który uznał, że _ kiedy większość twierdzi, że ma zawsze rację, a opozycja nie jest w stanie reagować, demokracja jest w niebezpieczeństwie _. Wtorkowa demonstracja będzie pierwszą we Włoszech od kwietniowych wyborów. Organizuje ją skrajna lewica, której nie ma w nowym parlamencie.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Włoski parlament ratyfikuje Traktat ]( http://news.money.pl/artykul/wloski;parlament;ratyfikuje;traktat,216,0,350424.html )
* [ Berlusconi może uniknąć procesu o korupcję ]( http://news.money.pl/artykul/berlusconi;moze;uniknac;procesu;o;korupcje,129,0,349825.html )

Swój akces zgłosiło wielu polityków Partii demokratycznej, głównej siły opozycji, niezadowolonych z braku reakcji na ostatnie posunięcia premiera. Berlusconi przeforsował w parlamencie ustawę o immunitecie dla czterech najważniejszych osób w państwie (z nim włącznie) i jest inicjatorem rozporządzenia o zawieszeniu na rok procesów w sprawach dotyczących przestępstw, za które grozi do 10 lat więzienia. Posunięcie to pozwoli mu uniknąć kolejnego procesu o korupcję.

Tagi: umberto eco, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz