Unihokej - MŚ kobiet: Polki pokonały Danię i zagrają w ćwierćfinale

0

unihokej - mistrzostwa świata kobiet - Czechy - Polska - Dania

Kobieca reprezentacja Polski w unihokeju awansowała do ćwierćfinałów mistrzostw świata, które odbywają się w Czechach. W barażu o awans do 1/4 finału polski zespół, prowadzony przez trenera Arkadiusza Pysza, pokonał Danię 7:4 (3:3, 2:1, 2:0). Trzy bramki dla Polek zdobyła Elżbieta Piotrowska.

W czwartkowym ćwierćfinale rywalkami Polek będą Czeszki, które przedz 2 laty wywalczyły brązowe medale, a obecnie zajmują 4. miejsce w światowym rankingu. Polska, która na poprzednich mistrzostwach w Szwajcarii była szósta, jest sklasyfikowana na 7. pozycji.

W pozostałych parach ćwierćfinałowych obrończynie tytułu Szwedki zagrają z Łotyszkami, wicemistrzynie Finki zmierzą się z Norweżkami, a Szwajcarki będą grać z Niemkami.