Uniwersjada - Pięć medali kajakarzy; brąz w tenisie; siatkarze zagrają w finale

0

Uniwersjada - Kazań - kajakarstwo - tenis - siatkówka

Reprezentanci Polski wywalczyli 6 medali w 9. dniu letniej Uniwersjady w Kazaniu.

Największy plon przyniosło kajakarstwo - z 6 rozegranych w niedzielę finałów, w 5 reprezentanci Polski stawali na podium.
Mistrzami Uniwersjady zostali Mariusz Kujawski i Paweł Szandrych w K2 na 1000 m.
Srebrne medale zdobyli: Paweł Florczak, Rafał Rosolski, Martin Brzeziński i Bartosz Stabno tworzący osadę w K4 na 1000 metrów.
Na najniższym stopniu podium stawali: Rafał Rosolski w K1 na 1000 m, osada C4 (Piotr Kuleta, Michał Kudła, Mateusz Kamiński, Patryk Sokół) na 1000 m oraz Vincent Słonimski i Tomasz Kaczor w C2 na 1000 m.
W finale C1 na 1000 m Piotr Kuleta był 8. Dodatkowo do poniedziałkowych finałów awansowali Denis Ambroziak w K1 na 200 m, Michał Kudła w C1 na 500 m oraz kobieca osada K2 na 200 m.

Brązowy medal w grze podwójnej tenisistek wywalczyły Barbara Sobaszkiewicz i Sylwia Zagórska. W półfinale Polki przegrały z reprezentantkami Tajlandii Lertcheewakarn i Wongteanchai 1:6, 0:6.

W półfinale turnieju siatkarzy Polacy pokonali Ukraińców 3:2 (26:24, 25:27, 25:18, 22:25, 15:8).

Paweł Korzeniowski i Oskar Krupiecki awansowali do finału 100 m stylem motylkowym.
W finale 50 m grzbietem popłynie Klaudia Naziębło; odpadła Alicja Tchórz.
Filip Wypych nie przebrnął eliminacji na 50 m żabką

Od dwóch zwycięstw rozpoczęła udział w uniwersjadowym turnieju reprezentacja Polski w rugby 7-osobowym. Polacy, występujący w grupie A, pokonali Ukraińców 34:0 i Kanadyjczyków 12:10. W poniedziałek dokończenie tej fazy rywalizacji i mecz z liderem - Rosją.

W strzelectwie Polacy (Tomasz Bartnik, Bartosz Jasiecki i Paweł Pietruk) zajęli 14. miejsce w drużynowej rywalizacji w karabinie pneumatycznym. Natalia Szamrej nie przebrnęła kwalifikacji skeetu.