Notowania

polityka
02.04.2009 12:27

UNRWA zwolni Palestyńczków, jeśli zaangażują się w politykę

Działająca w Strefie Gazy ONZetowska organizacja pomocowa UNRWA zapowiedziała, że zwolni każdego palestyńskiego pracownika zaangażowanego w politykę. Organizacja wydała oświadczenie, gdy Hamas przejął kontrolę nad związkiem zawodowym zrzeszającym jej pracowników. 

Podziel się
Dodaj komentarz

UNRWA zatrudnia w Strefie Gazy 11 tysięcy Palestyńczyków. Prowadzi 221 szkół, dziesiątki klinik, dostarcza też pomoc humanitarną dla ponad miliona dwustu tysięcy osób. W zeszłym tygodniu Hamas wygrał wybory do rady związku zawodowego zrzeszajacego pracowników UNRWY. Otrzymał 17 z 27 miejsc.

Szef UNRWA John Ging w liście do pracowników zapowiedział, że nie mogą oni być pod wpływem żadnej partii. Osoby powiązane z Hamasem, Fatahem lub jakimkolwiek innym ugrupowaniem lub organizacją zostaną zwolnione. Hamas stwierdził z kolei, że wybory udowodniły całemu światy, że jego popularność nie słabnie a mieszkańcy Gazy nigdy go nie opuszczą.

Hamas kontroluje to palestyńskie terytorium od prawie dwóch lat. W odpowiedzi na przejęcie przez niego władzy Izrael i Egipt zamknęły granice. Od tego czasu dostarczana jest tylko minimalna pomoc humanitarna. Po izraelskiej ofensywie UNRWA kilkakrotnie informowała, że Hamas okradał jej magazyny i konwoje.

Tagi: polityka, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz