Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
biuro podróży
20.07.2009 14:32

UOKiK apeluje: Sprawdzajcie biura podróży

W ten sposób można się uchronić przed wakacyjnymi kłopotami. 

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

*Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów apeluje o sprawdzanie biur podróży przed skorzystaniem z ich usług. *

\W ten sposób można się uchronić przed nieprzyjemnościami podczas urlopu, a w razie kłopotów łatwiej będzie o uzyskanie pomocy.

Agnieszka Majchrzak z UOKiK-u przypomina, że warto sprawdzić, czy dane biuro podróży działa legalnie. Najlepiej zrobić to w Urzędzie Marszałkowskim odpowiednim dla województwa, w którym mieszkamy.

Ekspert radzi też, aby przed wyjazdem zapisać numer telefonu Urzędu Marszałkowskiego, który wydał zgodę na organizację wyjazdów przez dane biuro podróży. W razie bankructwa spółki, to Urząd pomoże turystom wrócić do kraju.

Jeśli podczas pobytu na wakacjach turysta postanawia, że po powrocie złoży reklamację, powinien zebrać jak najwięcej dowodów świadczących o nieprawidłowościach. Mogą to być zdjęcia lub opinie innych uczestników wycieczki.

Warto też zdobyć pisemne zaświadczenie od pilota, lub rezydenta, że nieprawidłowości rzeczywiście miały miejsce. Jeśli w ciągu 30 dni od złożenia reklamacji biuro podróży się do niej nie odniesie, wówczas automatycznie jest ona uznana za uzasadnioną.

Czytaj także poradnik Money.pl:

Tagi: biuro podróży, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz