Notowania

upadłość konsumencka
30.03.2009 08:48

Upadłość konsumencka. Skorzysta niewielu

By ogłosić upadłość trzeba będzie spełnić szereg warunków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

*Od jutra wchodzą w życie przepisy pozwalające ogłaszać upadłość prywatnym osobom - przypomina _ Gazeta Wyborcza _. *

Ustawa o prywatnym bankructwie zakłada, że prawo do ogłoszenia upadłości będą miały osoby, które nigdy nie zadłużały się nierozsądnie i wpadły w kłopoty finansowe wyłącznie z powodów losowych. Wniosek o upadłość można będzie złożyć tylko raz na 10 lat, zaś w ramach postępowanie sądowego dłużnik może stracić cały majątek, włącznie z mieszkaniem, ale musi mieć zapewnione pieniądze na wynajem mieszkania zastępczego.

Prawnik Wiesław Opalski mówi _ Gazecie Wyborczej _, że polska ustawa jest bardzo restrykcyjna. Przewiduje, że skorzysta z niej 50-60 tysięcy zadłużonych osób, a reszta chętnych nie przejdzie przez surowe sito obostrzeń. A z płatnościami, jak pisze dziennik, zalega o wiele więcej Polaków.

* [ Upadłość konsumencka - każdy może być bankrutem? ]( http://www.money.pl/banki/wiadomosci/artykul/upadlosc%3Bkonsumencka%3B-%3Bkazdy%3Bmoze%3Bbyc%3Bbankrutem,87,0,226135.html )
* [ Pracodawcy: Upadłość konsumencka jest OK ]( http://msp.money.pl/wiadomosci/zarzadzanie/artykul/pracodawcy%3Bupadlosc%3Bkonsumencka%3Bjest%3Bok,120,0,355192.html )
* [ Upadłość konsumencka nie polepszy sytuacji przedsiębiorców ]( http://prawo.money.pl/aktualnosci/okiem-eksperta/artykul/upadlosc%3Bkonsumencka%3Bnie%3Bpolepszy%3Bsytuacji%3Bprzedsiebiorcow,141,0,354445.html )
Tagi: upadłość konsumencka, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz