Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Upały niebezpieczne dla kierowców

0
Podziel się
bEqHOaXV

Policja apeluje o dobre przygotowanie się do jazdy podczas upałów. Dobra słoneczna pogoda sprzyja jeździe ale upały mogą być również zmorą kierowców, którzy na przykład nie maja klimatyzacji.
Rzecznik policji Mariusz Sokołowski przypomina, że jeżeli jedziemy samochodem bez klimatyzacji warto robić częściej przerwy. W ich trakcie warto przemyć twarz i kark zimną wodą, a przed dalszą jazdą napić się kawy lub chłodnej wody, by uzupełniać płyny.
Policjant przypomina również, by wybierając się w daleką podróż warto zabrać ze sobą odpowiednią ilość płynów. Bezwzględnie w każdym samochodzie powinna być butelka wody, dzięki temu jeśli znajdziemy się w korku lub zepsuje nam się klimatyzacja, a w najgorszym przypadku samochód, ta woda może być bardzo potrzebna.
Mariusz Sokołowski przypomina również, że dobra pogoda często stwarza złudne wrażenie większego bezpieczeństwa podczas jazdy. Dlatego zdaniem policjanta właśnie podczas słonecznych dni kierowcy powinni zachowywać uwagę i nie przesadzać z prędkością. Właśnie brawura podczas ostatniego weekendu okazała się główną przyczyną 331 wypadków, w których zginęły 44 osoby.

IAR

bEqHOaYy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)