Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Upały w Polsce nie ustępują. Na co uważać?

0
Podziel się

Temperatura w wielu miejscach w kraju znów przekroczy 30 stopni. Podczas takiej pogody nie tylko częściej dochodzi do zawałów serca, ale również udarów mózgu.

Upały w Polsce nie ustępują. Na co uważać?
(felipe_gabaldon/CC/Flickr)
bErjZlWt

Dziś również temperatura w wielu miejscach w kraju przekroczy 30 stopni. Podczas takiej pogody nie tylko częściej dochodzi do zawałów serca, ale również udarów mózgu.

Internista doktor Katarzyna Bukol Krawczyk wyjaśnia, że powodem problemów zdrowotnych ludzi starszych jest odwodnienie. Naczynia krwionośne skóry się rozszerzają, aby chłodzić organizm, jednocześnie spada ciśnienie w strategicznych narządach, jak mózg czy serce. Krew staje się bardziej gęsta i częściej dochodzi miedzy innymi do udarów niedokrwiennych mózgu.

Katarzyna Bukol Krawczyk podkreśla, że objawami udaru jest drętwienie części twarzy lub paraliż połowy ciała. Mogą też wystąpić zaburzenia świadomości, pogorszenie mowy lub drętwienie kończyn.

bErjZlWv

Według opublikowanego w tym roku raportu WHO udary są drugą na świecie i trzecią w Europie przyczyną zgonów. Polska znajduje się na 20. miejscu na 28 państw w Europie pod względem śmiertelności z tego powodu. Co roku w naszym kraju udaru doznaje 70 tysięcy osób.

Czytaj więcej w Money.pl
Tak gorąco już dawno nie było Upały nadal dawały się we znaki mieszkańcom Niemiec.
Upały w USA. Temperatura powyżej 50 stopni Według zapowiedzi meteorologów, podczas weekendu temperatura może sięgnąć poziomu, który zagraża zdrowiu ludzi.
bErjZlWW
KOMENTARZE
(0)