Notowania

wiadomości
05.03.2012 08:03

USA-Super Wtorek-Santorum

W Stanach Zjednoczonych w decydującą fazę wkroczyła kampania wyborcza przed jutrzejszymi prawyborami partii republikańskiej w 10 stanach. Dzień ten określany jest mianem "Super Wtorku".

Podziel się
Dodaj komentarz

Jutrzejsze prawybory pokażą, czy były senator Rick Santorum będzie w stanie zagrozić biznesmanowi Mittowi Romneyowi. Amerykańska prawica jest niechętna kandydaturze Romneya, który nie jest uważany za prawdziwego konserwatystę. Kandydatem tego nurtu partii republikańskiej stał się Rick Santorum. Podczas wiecu w Bowling Greek były senator odwoływał się do chrześcijańskich wartości. Mówił, że wierzy w prawa dane przez Boga i uważa, że siła Ameryki bierze się z wiary, rodziny, społeczności lokalnych. Rick Santorum skrytykował Baracka Obamę za ograniczanie wydatków zbrojeniowych. Mówił, że gdy się urodził, 60 procent wydatków budżetowych szło na wojsko, a teraz jest to tylko 17 procent. "Jako prezydent nie będę ciał wydatków wojskowych. Ameryka musi być najsilniejszym państwem świata" - obiecał Santorum.
Spośród 10 stanów, w których jutro odbędą się prawybory, najważniejsze jest Ohio. Żaden republikanin nie został bowiem prezydentem bez zwycięstwa w
tym stanie. Sondaże pokazują, że w Ohio Rick Santorum i Mitt Romney mają zbliżone poparcie.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz