Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
usa
02.02.2010 16:06

USA - cięcia - kosmos

Ponad półtora biliona dolarów ma wynieść tegoroczna dziura w budżecie Stanów Zjednoczonych. Amerykański prezydent Barack Obama przesłał do Kongresu projekt przyszłorocznego budżetu. Wynika z niego, że prezydent chce na trzy lata zamrozić niektóre wydatki i wieloletnie programy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Cięcia dotkną między innymi NASA. Amerykańska agencja kosmiczna będzie musiała zawiesić wieloletni program, którego celem jest wysłanie ludzi na Księżyc.

Opinie samych Amerykanów są w tej sprawie podzielone. "Myślę, że powrót na Księżyc jest całkiem dobrym pomysłem, ale obecnie jest wiele innych ważniejszych rzeczy na które powinniśmy wydać pieniądze" - twierdzi Todd, student z Kalifornii. "Przez większość ostatniego stulecia byliśmy naukową potęgą. Choć to stulecie nie zaczęło się dobrze, uważam, że ten program jest bardzo cenny i powinniśmy go kontynuować" - uważa z kolei Elizabeth z Teksasu.

Według planów, NASA chciała do 2024 roku uruchomić na Księżycu stałą bazę. Miałoby to pozwolić na rotacyjne loty załogowe z Ziemi na Księżyc.

Tagi: usa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz