Notowania

wiadomości
26.08.2012 19:53

USA - Floryda - Isaac

Tropikalny sztorm Isaac zmierza w kierunku Stanów Zjednoczonych. Jego siła stale rośnie i niedługo może stać się huraganem. Pierwsze skutki Isaaca zaczynają odczuwać mieszkańcy południowej Florydy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tu na północy Florydy świeci jeszcze słońce choć wieje coraz silniejszy wiatr. Na południowych wyspach tego stanu zwanych Floryda Keys panuje już sztorm. Wczoraj i dziś rano z tych rejonów masowo uciekali turyści. Mieszkańcy gromadzili zapasy i zabijali ona drewnianymi płytami. Dwa lotniska na wyspie Key West zostały zamknięte,
Powoli zapełniają się schroniska. Meteorolodzy ostrzegają przed fala powodziową o wysokości ponad metra oraz silnym wiatrem. W tej chwili centrum Isaaca znajduje się 120 od południowego krańca Florydy. Towarzyszy mu wiatr o prędkości ponad 100 kilometrów na godzinę. Według najnowszych prognoz, przechodząc nad ciepłymi wodami Zatoki Meksykańskiej może stać się huraganem 2 kategorii.
Republikanie, którzy gromadzą się w Tampie na konwencjii, która nominuje Mitta Romneya na kandydata w wyborach prezydenckich o odwołali poniedziałkowy program. Gubernator Florydy Rick Scott ogłosił stan nadzwyczajny.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz