Notowania

wiadomości
08.10.2011 15:25

USA - loteria wizowa - Polacy

Jeszcze przez niemal miesiąc Polacy mogą zapisywać się do udziału w loterii wizowej do Stanów Zjednoczonych. Po pięcioletniej przerwie Polska znów bierze udział w programie amerykańskiego rządu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Na zwycięzców loterii czeka 55 tysięcy Zielonych Kart, z czego 3,5 tysiąca ma trafić w ręce Polaków. Jak podkreśla amerykański konsul w Warszawie Conn Schrader, każda z wylosowanych osób zyska w ten sposób prawo legalnego pobytu w Stanach Zjednoczonych. "Posiadacze Zielonej Karty mogą pracować, żyć i uczyć się w USA, a po pięciu latach ubiegać się o amerykańskie obywatelstwo. Przyznanie Karty obejmuje także najbliższych członów rodziny. Współmałżonek i dzieci do 21 lat mają prawo do wyjazdu razem ze zwycięzcą do Stanów Zjednoczonych" - wyjaśnia konsul Schrader w rozmowie z Polskim Radiem.
Wszyscy chętni mogą do 5 listopada rejestrować się poprzez stronę internetową www.dvlottery.state.gov. Amerykanie przypominają, że rejestracja jest darmowa i zalecają, by wniosek wypełnić samemu zamiast korzystać z usług płatnych pośredników. Wniosek należy jednak wypełniać bardzo ostrożnie, bo pomyłka bądź podanie nieprawdziwych danych oznacza wykluczenie z programu, podobnie jak wypełnienie drugiego wniosku na tę samą osobę. Inne warunki, które trzeba spełnić to ukończona szkoła średnia lub doświadczenie w pracy.
Wyniki losowania będą znane 1 maja przyszłego roku. Zwycięzców czeka jeszcze późniejsza rozmowa z konsulem. Po otrzymaniu Zielonych Kart zwycięzcy loterii będą mogli wyjechać do Stanów Zjednoczonych w 2013 roku.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz