Notowania

usa
04.08.2010 18:54

USA - miliarderzy dzielą się majątkiem

40 amerykańskich miliarderów zobowiązało się przekazać ponad połowę swego majątku na cele charytatywne. Są wśród nich twórca Microsoftu Bill Gates oraz znany amerykański inwestor Warren Buffet.

Podziel się
Dodaj komentarz

W 2006 roku trzeci pod względem zamożności człowiek na świecie Warren Buffet obiecał, że przekaże na cele charytatywne 99 procent swego majątku. Później dołączyli do niego Bill i Melina Gates, którzy przekazali fundacji swego imienia 28 miliardów dolarów. Od ponad roku Buffet z Gatesem spotykali się z innymi miliarderami i namawiali do przyłączenia się do ich akcji i przekazania co najmniej 50 procent majątku na cele społeczne - albo jeszcze za życia albo po śmierci.

Dotychczas na apel odpowiedziało 38 bogaczy - wśród nich szef CNN Ted Turner oraz burmistrz Nowego Jorku Michael Bloomberg. "Z wielkim entuzjazmem przyrzekam przekazać niemal cały majątek na cele charytatywne" - napisał Bloomberg w specjalnym oświadczeniu.

Według magazynu Forbes w Stanach Zjednoczonych mieszka 403 miliarderów.

Warren Buffet i Bill Gates liczą na to, że przekonają kolejnych by przyłączyli się do ich akcji i przekazali większość majątku na cele społeczne.

Tagi: usa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz