Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
USA - Obama - prawo imigracyjne
Prezydent Barack Obama wezwał amerykańskich polityków do zreformowania prawa imigracyjnego. Obama sprzeciwił się postulatom deportacji z USA 11 milionów nielegalnych imigrantów.

Czytaj więcej w Money.pl
Prawo imigracyjne w USA. Obama chce wstrzymać deportacje
Według New York Timesa prezydent chce wydać rozporządzenie wykonawcze, które uchroni przed deportacją miliony nielegalnych imigrantów.
Obama ogłasza reformę prawa imigracyjnego
Barack Obama, prezydent Stanów Zjednoczonych:...
Przepisy imigracyjne w USA. Lokalne władze nie są zadowolone z decyzji Obamy
Pozew przeciwko prezydentowi wniesiono z inicjatywy władz Teksasu.
Podczas wystąpienia na Uniwersytecie Amerykańskim w Waszyngtonie, Barack Obama przypomniał, że Stany Zjednoczone zostały stworzone przez imigrantów. "Bycie Amerykaninem nie jest kwestią krwi czy miejsca urodzenia. To kwestia wierności naszym ideałom co czyni nas wyjątkowymi". Obama przypomniał, że niechęcią jaką obecnie wielu Amerykanów odnosi się do Meksykanów, kiedyś spotykali się Europejczycy."100 lat temu imigranci z Irlandii, W


łoch, Polski i innych krajów europejskich byli przedmiotem rutynowej dyskryminacji i brzydkich stereotypów
".

Obama wyraził przekonanie, że nielegalni imigranci, po zapłaceniu zaległych podatków i kary finansowej oraz nauczeniu się języka, powinni otrzymać szansę pozostania w USA. Prezydent USA zaapelował do członków Kongresu, by wykazali się odwagą i poparli reformę imigracyjną.
Polska, prawo, usa, prezydent, obama, imigracyjne
IAR