Notowania

wiadomości
01.02.2012 09:48

USA - prawybory - Floryda

Były gubernator Massachusetts Mitt Romney zdecydowanie wygrał prawybory partii republikańskiej na Florydzie zdobywając 46 procent głosów. Zwolennicy

Podziel się
Dodaj komentarz

Romneya są przekonani, że to on zdobędzie nominacje w wyborach prezydenckich i jesienią pokona Baracka Obamę.
Zwolennicy Newta Gingricha wiedzieli, że przegra on prawybory. Liczyli jednak na to, że w ostatniej chwili zbliży się do Romneya. Nadzieje te okazały się płonne. Były gubernator Massachusetts uzyskał prawie 15 procent przewagi.
Zwolennicy Romneya są przekonani, że nominacja jest tylko kwestią czasu. Działacze partii republikańskiej uważają prezydenturę Baracka Obamy za porażkę. Doświadczenie biznesowe Romneya jest z ich punktu widzenia wielkim
atutem. Przypominają słowa Baracka Obamy z poprzedniej kampanii, że jak nie poprawi sytuacji gospodarczej to będzie prezydentem tylko przez jedną kadencję.
Mimo, że rywale Mitta Romneya czyli Newt Gingrich, Rick Santorum i Ron Paul uzyskali na Florydzie słabe wyniki, żaden z nich nie wycofał się z prawyborów. Oznacza to, że wewnetrzna walka w partii republikańskiej może potrwać jeszcze co najmniej kilka tygodni.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz