Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA chcą przekazać Niemcom kolejnych więźniów Guantanamo

0
Podziel się

Rząd Stanów Zjednoczonych zwrócił się do Niemiec o przyjęcie dwóch kolejnych więźniów z przeznaczonego do likwidacji więzienia Guntanamo. Informację podaną wcześniej przez niemieckie media potwierdziło Ministerstwo Spraw Wewnętrznych w Berlinie.           

bEggHmLF

Rzecznik resortu powiedział, że wpłynęły do niego prośby o przyjęcie dwóch osób przetrzymywanych w Guantanamo. Zaznaczył, że Niemcy zwrócą się do Amerykanów o dodatkowe informacje dotyczące więźniów, ponieważ te dotychczas przekazane przez Waszyngton są niewystarczające.

Wcześniej administracja amerykańska zwróciła się do niemieckiego rządu o przyjęcie dziewięciu chińskich Ujgurów z Guantanamo. Minister spraw wewnętrznych Wolfgang Schäuble odmówił jednak ze względu na zbyt wysokie ryzyko. Gotowość przyjęcia 17 Ujgurów wyraziły natomiast wczoraj władze położonej na Pacyfiku wyspy Palau. Czterech Ujgurów zostało już przetransportowanych na Bermudy.

Według niemieckich mediów, najnowsza prośba Amerykanów nie dotyczy Ujgurów. Przypominają one stanowisko MSW w Berlinie, według którego do Niemiec mogą trafić ci więźniowie z Guantanamo, którzy nie mogą zostać przyjęci przez Stany Zjednoczone, ani kraj ich pochodzenia, mają dające się udokumentować związki z Niemcami oraz nie stanowią zagrożenia.

bEggHmMi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)