Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
mccain
09.10.2008 07:33

USA: Republikanie ostro atakują Obamę

Obóz Johna McCaina przedstawia kandydata demokratów jako polityka niebezpiecznego i podejrzanego.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Republikanie znów zaostrzyli ataki na Baracka Obamę. Obóz Johna McCaina przedstawia kandydata demokratów jako niebezpiecznego i podejrzanego polityka. Obama z kolei zarzuca swoim przeciwnikom, że chcą odwrócić uwagę Amerykanów od spraw ważnych dla kraju.

Podczas wiecu w Pensylwanii John McCain sugerował, że Barack Obama nie stawia ojczyzny na pierwszym miejscu: - _ Wszyscy słyszymy co on mówi, ale nie jest jasne cozrobił i co zrobi w przyszłości _. Wątpliwości co do osoby Baracka Obamy podsycała też kandydatka na wiceprezydenta Sara Palin: - _ John McCain nie pojawił się znikąd. Amerykanie znają Johna McCaina _ - mówiła Palin.

Na wiecu Johna McCaina występował też lokalny działacz partii republikańskiej, który o kandydacie demokratów mówił _ Barack Hussein Obama _. Według demokratów, republikanie chcą wystraszyć Amerykanów osobą Baracka Obamy. Kandydat na wiceprezydenta Joe Biden mówi, że kampanię Johna MCCaina prowadzą ci sami ludzie, którzy odpowiadali za brudna kampanię wyborczą George'a Busha z 2000 roku. _ Teraz ci sami ludzie atakują Baracka Obamę w najbardziej paskudny sposób _ - mówił Biden.

W przedwyborczych sondażach Barack Obama wciąż wyraźnie wyprzedza Johna McCaina. Część republikańskich strategów wierzy jednak, że kampania negatywna wobec Obamy z czasem przyniesie rezultaty.

Tagi: mccain, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz