Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

USA sąd małżenstwa homoseksualne

0
Podziel się

Amerykański sędzia federalny unieważnił zakaz małżeństw homoseksualnychjaki wprowadzono dwa lata temu w Kalifornii. W uzasadnieniu decyzjistwierdził, że kwestii praw człowieka wola większości nie ma znaczenia.
W przeprowadzonym w 2008 roku w referendum 52% mieszkańców Kalifornii opowiedziało się za wprowadzeniem zakazu małżeństw homoseksualnych. Jednak wczoraj sędzia federalny z San Francisco uznał ten zakaz za niezgodny z konstytucją. Jego zdaniem odmawianie gejom i lesbijkom prawa do małżeństwa jest czystą dyskryminacją. Reprezentujący homoseksualistów adwokat Theodore
Olson powiedział, że przyznanie gejom i lesbijkom prawa do małżeństwa jest sukcesem tolerancji, równości i miłości. "To zwycięstwo narodu amerykańskiego i naszego wymiaru sprawiedliwości. Sąd orzekł, że większość społeczeństwa nie może odebrać podstawowych praw jednostki".

bEiocswR

Maggie Gallagher z konserwatywnego Ruchu obrony Małżeństwa zapowiedziała odwołanie od wyroku. "Nie jest dyskryminacją traktowanie w różny sposób różnych rzeczy.
Małżeństwo to związek kobiety z mężczyzną bo tylko z takiego związku mogą powstać dzieci".

Decyzja sędziego z San Francisco dotyczy jedynie Kalifornii. Jeśli po apelacjach sprawa trafi do Sądu Najwyższego, jego wyrok będzie dotyczy
ć
całego kraju.

bEiocsxu
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)