Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

USA uderzą i ostrzegają Syrię, by nie rozlewała konfliktu na region

0
Podziel się:

Komisja Senatu USA stosunkiem głosów 10 do 7 już opowiedziała się za interwencją w Syrii.

USA uderzą i ostrzegają Syrię, by nie rozlewała konfliktu na region
(Magda Paluczuk/pism)
bEDBLjkR

Tak ocenia sytuację analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych.

Zdaniem Wojciecha Lorenza, Damaszkowi dano czas na przemyślenie, czy opłaca mu się przyjąć zapowiadane przez Waszyngton _ precyzyjne _ uderzenie samotnie, czy też wciągnąć w konflikt inne kraje Bliskiego Wschodu. Czas na refleksję pojawił się z chwilą ogłoszenia przez Baracka Obamę, że czeka na akceptację tego planu przez Kongres i że nie chodzi o obalenie rządu Asada.

Gdyby Damaszek nie zrozumiał płynącego z Waszyngtonu sygnału i na przykład zaatakował Turcję, może być pewien, że USA nie ograniczy się do _ precyzyjnego _ uderzenia, a syryjski rząd _ zostanie zmieciony _ - wyjaśnia Wojciech Lorenz.

bEDBLjkT

Komisja Senatu USA stosunkiem głosów 10 do 7 już opowiedziała się za interwencją w Syrii. Decyzja Senatu jest spodziewana na początku przyszłego tygodnia. Plan Baracka Obamy zakłada, że w Syrii nie będzie można przeprowadzić inwazji lądowej.

Czytaj więcej w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/62/m110654.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/interwencja;w;syrii;obama;bedzie;zabiegac;w;europie;o;poparcie,131,0,1375619.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Obama poszuka poparcia w Europie na G20 Choć oficjalnie żadna sesja szczytu G20 nie dotyczy Syrii, komentatorzy nie mają wątpliwości, że temat zdominuje spotkanie. Prezydent Obama będzie zapewne tłumaczył innym przywódcom powody swej decyzji.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/33/m219681.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/asad;w;rosyjskiej;gazecie;to;terrorysci,220,0,1369564.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Asad w rosyjskiej gazecie: To terroryści Syryjski przywódca ostrzegł, że jeśli Stany Zjednoczone mimo wszystko zdecydują się na akcję zbrojną lub nawet interwencję w Syrii, to doznają fiaska.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/52/m214580.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/hollande;do;obamy;dowody;wskazuja;na;rezim;asada,99,0,1369443.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Hollande do Obamy: Dowody wskazują na... Syryjskie władze odrzucają oskarżenia.
bEDBLjlu
KOMENTARZE
(0)