Notowania

wiadomości
28.12.2012 10:53

Uwaznosc pomaga zyc i pracowac

Podziel się
Dodaj komentarz

Uważność może pomóc żyć i być skuteczniejszym w pracy - przekonuje psycholog Renata Mizerska. Dzięki niej łatwiej radzimy sobie ze stresem, lepiej odpoczywamy i kształtujemy kontakty z najbliższymi. Metoda polega na rozwijaniu umiejętności pełnego skupiania uwagi na tym, co dzieje się wokół nas i czego doświadczamy.
Renata Mizerska wyjaśnia, że zastosowanie nowej techniki na co dzień może mieć kolosalny wpływ na nasze życie. Zwracamy uwagę na to co się z nami dzieje, i to daje nam większy kontakt ze wszystkim, co nas dotyczy. Dla osób, które praktykują uważność, życie codzienne staje się łatwiejsze i przyjemniejsze. Potrafią dostrzegać i doceniać pozytywne rzeczy i sytuacje.
Renata Mizerska tłumaczy, że uważne obserwowanie samego siebie może zmienić nasze podejście do wszystkiego co nas spotyka. Praktyka uważności pozwala nam redukować różne objawy stresu, jak choćby bóle głowy, bezsenność czy depresję. Lepiej radzimy sobie w sytuacjach konfliktowych, w trakcie trudnych rozmów. Lepiej też nawiązujemy relacje z innymi.
Praktyka i trening uważności przywędrowały do Polski ze Stanów Zjednoczonych i Europy Zachodniej. Tam ze specjalnych szkoleń w tym zakresie korzystają nie tylko osoby prywatne, lecz również największe koncerny. Jest również stosowana jako element terapii w szpitalach.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz