Vancouver - klasyfikacja medalowa

0

W klasyfikacji medalowej igrzysk olimpijskich w Vancouver trwa zacięta walka o pierwsze miejsce. Trzy reprezentacje mają po 8 złotych medali - Stany Zjednoczone, Niemcy i Kanada.

Amerykanie prowadzą dzięki większej liczbie (o jeden) srebrnych medali od Niemców. Dorobek Stanów Zjednoczonych to 32 krążki: 8 złotych, 12 srebrnych i 12 brązowych. Wczoraj miejsce na najwyższym stopniu podium wywalczył Bill Demong w kombinacji norweskiej.

Niemcy mają 26 medali: 8 złotych, 11 srebrnych i 7 brązowych. Ostatnia złotą zdobyczą jest niespodziewany triumf Viktorii Rebensburg w slalomie gigancie.

Znakomicie spisują się na własnych obiektach kanadyjscy sportowcy. Wywalczyli już 8 złotych, 6 srebrnych i 3 brązowe medale. W nocy polskiego czasu mistrzostwo olimpijskie wywalczyły hokeistki "Klonowego liścia".

Kolejne pozycje w klasyfikacji zajmują: Norwegia (7-6-6), Korea Południowa (6-4-1), Szwajcaria (6-0-2), Austria (4-3-5) i Chiny (4-2-3). Dziewiąta jest Szwecja (4-2-2), a dopiero dziesiąta Rosja (3-4-6).

Reprezentacja Polski, która wciąż może pochwalić się trzema srebrnymi i jednym brązowym medalem, spadła na 18. miejsce. Wyprzedzamy m.in. Włochy, Japonię i Finlandię.