Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

VIPy będą latać z LOTem

0
Podziel się
bEqEHHyt

MON - transport - samoloty - VIP - przetarg

VIPy będą latać z LOTem. Krajowy przewoźnik wygrał przetarg dotyczący transportu osób pełniących najważniejsze funkcje w państwie.
Umowa zacznie obowiązywać od nowego roku - powiedział Informacyjnej Agencji Radiowej komandor Janusz Walczak z MON. LOT dostarczy dwie maszyny, które będą czarterowane do końca 2017 roku.
Oficjalnie umowa między MONem a LOTem ma być podpisana do 21 grudnia. Do tego czasu przewoźnik musi jeszcze uzupełnić kilka kwestii w przetargu, między innymi dostarczyć świadectwo bezpieczeństwa przemysłowego trzeciego stopnia.
Jest to swego rodzaju certyfikat, który potwierdza zdolność przedsiębiorcy do zapewnienia ochrony informacji niejawnych - tłumaczy komandor Walczak.
Do dyspozycji prezydenta, premiera oraz marszałków Sejmu i Senatu, a także ministrów będą dwa samoloty średniej wielkości, o zasięgu do 3,5 tysiąca kilometrów. Jedna maszyna będzie zabierać na pokład 90 osób. Samoloty będą pomalowane w narodowe barwy. Będą stacjonować w Warszawie na Lotnisku Chopina i będą przeznaczone do wyłącznej dyspozycji VIPów.
Do czasu podpisania umowy z LOTem inspektorat uzbrojenia resortu obrony nie udziela informacji ani o cenie czarteru ani o typie maszyn.
Obecnie VIP-y korzystają z dwóch lotowskich Embraerów. Umowa wygasa na koniec roku.

IAR

bEqEHHyW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)