Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Afganistanie od 2001 roku zginęło 173 żołnierzy

0
Podziel się

W Afganistanie od 2001 roku zginęło 173 żołnierzy - poinformowano w Londynie. Dwóch kolejnych żołnierzy zginęło w walkach z talibami w prowincji Helmand. Obaj polegli w sobotę, ale brytyjskie ministerstwo obrony z zasady nie ujawnia strat przed powiadomieniem rodzin poległych i rannych.

bEgwgQIB

Od początku tygodniu siedmiuset Brytyjczyków i 4 tysiące Amerykanów prowadzi tam wielką operację przeciwko talibom. W zeszłą środę zginęło również dwóch brytyjskich żołnierzy, w tym dowódca batalionu Walijskiego Pułku Gwardii Królewskiej, podpułkownik Rupert Thornloe, najwyższy rangą oficer poległy na polu walki od 27 lat.

Rodziny tych czterech zabitych, podobnie jak 8 tysięcy innych brytyjskich żołnierzy poległych we wszystkich konfliktach od końca II Wojny Światowej, otrzymają nowy order Elżbiety II. Królowa ustanowiła go 1 lipca jako uzupełnienie innych odznaczeń wojskowych. Ma on formę srebrnego krzyża z inicjałami królowej i symbolami czterech części Zjednoczonego królestwa - Anglii, Walii, Szkocji i Irlandii Północnej.

bEgwgQJe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)