Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
unia europejska
15.06.2006 18:20

W Brukseli rozpoczyna obrady Szczyt Unii Europejskiej

Europejska konstytucja, rozszerzenie Unii, energetyka i sprawy migracyjne - o tym mają rozmawiać w Brukseli przywódcy 25 państw Unii Europejskiej. Obrady będą kontynuowane jutro.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem obserwatorów, nie należy się spodziewać przełomowych decyzji. W opinii obserwatorów, będzie to szczyt bezbarwny, jednak przewodniczący Komisji Europejskiej Jose Barroso przekonuje, że bardzo ważny. Mówi, że będą na nim poruszane kluczowe dla przyszłości Unii kwestie - migracji, rozszerzenia, konstytucji.

Premier Kazimierz Marcinkiewicz uważa, że okres refleksji nad Traktatem Konstytucyjnym powinien zostać przedłużony. W opinii szefa polskiego rządu, przywódcy krajów Unii nie powinni teraz wyznaczać terminu zakończenia okresu na zastanowienie nad tekstem konstytucji.

Marcinkiewicz zwrócił uwagę, że dyskusja nie powinna się ograniczać tylko do kwestii Traktatu Konstytucyjnego. Dyskutować - zdaniem premiera - trzeba szerzej o przyszłości Unii Europejskiej, bo - jak tłumaczył - nie ma pewności czy rozmowa o samym traktacie jest warta poświęcenia wszystkich sił.

Proces ratyfikacji Traktatu Konstytucyjnego został zawieszony rok temu po tym jak Francuzi i Holendrzy odrzucili dokument w referendum. Przywódcy Unii ogłosili wówczas "okres refleksji" nad tekstem konstytucji.

Tagi: unia europejska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz