Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
symfonie
02.03.2009 18:40

W całym Hamburgu brzmią dzisiaj dźwięki drugiej symfonii Johannesa Brahmsa

O godzinie 18.30 rozpoczął się tam niecodzienny koncert, w którym ponad stu muzyków jednocześnie gra w różnych miejscach tego niemieckiego miasta.

Podziel się
Dodaj komentarz

Druga symfonia Brahmsa, zwana "Pastoralną", rozbrzmiewa na hamburskich ulicach i placach, w tunelu pod Łabą i na stadionie piłkarskiego klubu FC St.Pauli, a nawet w biurach i prywatnych mieszkaniach. W tak różnych miejscach miasta rozlokowano muzyków hamburskiej filharmonii.

Dyrygentka Simone Young prowadzi orkiestrę z ponad stumetrowej wieży kościoła Św. Michała w centrum miasta. Muzycy mogą śledzić jej ruchy na ekranach komputerów i w jednym z kanałów telewizyjnych. Koncert jest darmowy, ale widzowie mogą widzieć i słyszeć jedynie wybranych muzyków. Całość zmontowano za pomocą nowoczesnej techniki i dzięki temu wydarzenie można śledzić w internecie.

Ten bezprecedensowy koncert ma służyć promocji Hamburga i orkiestry tamtejszej filharmonii. Jak powiedziała Simone Young w dzisiejszych czasach nie wystarcza zaproszenie publiczności do sali koncertowej. Dlatego hamburscy filharmonicy postanowili spotkać swoich słuchaczy bezpośrednio na ulicach miasta.

Tagi: symfonie, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz