Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W całym kraju wciąż strajkuje kilkadziesiąt szpitali

0
Podziel się:

Jak na ostrym dyżurze pracuje około 20 placówek na Śląsku. Do akcji dołączyli lekarze ze szpitali w Kłobucku i Knurowie.

Zaostrza się protest w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka i Matki w Katowicach. Pracujące tam pielęgniarki zorganizowały przed południem pikietę przed szpitalem.
W Województwie świętokrzyskim strajkuje 17 placówek. Powoli wygasają protesty na Lubelszczyźnie. Lekarze ze szpitala Jana Bożego w Lublinie podjęli pracę po 3 tygodniach strajku.
Na Lubelszczyźnie strajk kontynuuje jeszcze 8 placówek: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Lublinie oraz placówki w Chełmie, Lubartowie, Radzyniu Podlaskim, Parczewie, Janowie Lubelskim, Bychawie i Puławach.
Do akcji protestacyjnej przystapił dziś w wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku oraz szpital powiatowy w Śremie w Wielkopolsce.
W najbliższy poniedziałek - 12 czerwca - w województwie pomorskim rozpocznie się bezterminowy protest lekarzy. Początkowo ma być nim objętych siedem szpitali. Potem będą dołączały kolejne placówki.
Dziś w Gdyni zawiązał się Międzyzakładowy Komitet Strajkowy Regionu Pomorskiego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
Od przyszłego poniedziałku nie będą pracowali lekarze ze szpitali Miejskiego, Morskiego oraz Instytutu Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Zastrajkują też lekarze ze szpitali: Wojewódzkiego i Dziecięcego na Polankach oraz Psychiatrycznego na Srebrzysku w Gdańsku. Prawdopodobnie do strajku przystąpią też lekarze z placówki na Zaspie.
Protestujący żądają podwyżek płac o 30 procent od zaraz i o 100 procent w przyszłym roku oraz znaczącego wzrostu nakładów na ochronę zdrowia.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)