Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Chinach podrabiają już nawet budynki

0
Podziel się:

W jednej z chińskich metropolii powstaje budynek, który do złudzenia przypomina centrum handlowo-usługowe zaprojektowane przez światowej sławy architekt Zahę Hadid.

W Chinach podrabiają już nawet budynki
(Xinhua/eyevine/EAST NEWS)
bETvesRN

W Chinach do tej pory podrabiano m.in. markowe ubrania, zegarki, a nawet samochody. Tym razem doszło do tego, że w jednej z chińskich metropolii powstaje budynek, który do złudzenia przypomina centrum handlowo-usługowe zaprojektowane przez światowej sławy architekt Zahę Hadid.

Kompleks budynków Zaha Hadid zaprojektowała dla jednego z największych chińskich deweloperów - firmy SOHO. W skład projektu wchodzą trzy budynki o bardzo charakterystycznej bryle. Stanąć mają w chińskiej stolicy w dzielnicy położonej nieopodal międzynarodowego lotniska.

Jak się okazuje, podobny projekt powstaje także w mieście Chongqing. Tamtejszy deweloper stanowczo zaprzecza jednak oskarżeniom o skopiowanie projektu Zahy Hadid. Kompleks w Chongqing składać się ma z 2, a nie 3 - jak jest to u Hadid - wież.

bETvesRP

Forma obydwu jest jednak tak podobna, że słów krytyki pod adresem projektu w Chongqingu nie szczędzą nawet chińscy internauci. Tymczasem budynki w Chongqing mają zostać oddane do użytku w najbliższych miesiącach, a te z projektu Hadid - powstaną dopiero za dwa lata.

Czytaj więcej w Money.pl
Podrabiali leki. Zatrzymali 2 tys. osób Około 2 tys. osób zatrzymano na terenie Chin w ramach akcji wymierzonej w produkcję i handel podrabianymi lekami - poinformowało ministerstwo bezpieczeństwa państwowego w Pekinie.
Masowo podrabiają francuskie wina. Unia zła Chiński rynek pełen jest podróbek wysokiej jakości win. Szczególnie poszkodowani są francuscy producenci, zwłaszcza z rejonu Bordeaux.
Wielka wpadka. Milion par groźnych okularów Podrabiane w Chinach okulary były groźne dla wzroku i mogły spowodować jego zaburzenia i migreny.
bETvesSq
wiadomości
KOMENTARZE
(0)