Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W czasie wakacji młodzież jest szczególnie narażona na kontakt z sektami

0
Podziel się:

i ich szkodliwy wpływ. Osoby werbujące do sekt starają się wykorzystać to, że podczas wakacji młodzi ludzie mają dużo wolnego czasu, a jednocześnie szukają przygody i chcą oderwać się od codzienności.

Robert Tekieli, publicysta specjalizujący się w problematyce sekt i New Age przestrzega, że członkowie sekt stosują skuteczne metody psychomanipulacji. Na początku ofiara jest "bombardowana miłością", czyli traktowana bardzo przyjaźnie. Potem sekta poprzez manipulacje zmienia dotychczasowy światopogląd zwerbowanej osoby na własny. Ofiara traci kontakt z rodziną i przyjaciółmi, jest osamotniona a przez to całkowicie zależna od nowej grupy. Wydobycie takiej osoby z sekty staje się wtedy bardzo trudne.

Działalność wielu sekt jest bardzo niebezpieczna. Robert Tekieli zwraca uwagę, że pod pozorem działalności religijnej mogą one wykorzystywać ludzi emocjonalnie, psychicznie, finansowo czy seksualnie. Konsekwencją takiego wykorzystywania i "prania mózgu" jest dewastacja osobowości człowieka.

Wśród działających w Polsce nowych ruchów religijnych co najmniej kilkadziesiąt prowadzi szkodliwą działalność, stosuje psychomanipulacje i wykorzystuje swoich członków. Osobom poszkodowanym przez sekty pomaga między innymi Dominikański Ośrodek Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach.

wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)