Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lotnicze
10.06.2006 14:44

W Góraszce rozpoczął się XI Międzynarodowy Piknik Lotniczy

Blisko trzy tysiące osób przyjechało do Góraszki na XI Międzynarodowy Piknik Lotniczy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Impreza rozpoczęła się desantem spadochronowym w wykonaniu członków Aeroklubu Warszawskiego. Widzowie mogli także obejrzeć pokaz akrobacji wyczynowej w wykonaniu Hannesa Archa - jednego z najlepszych pilotów akrobacyjnych na świecie.
Dziś będzie można podziwiać także mistrza świata w akrobacji lotniczej Jerzego Makulę. Zaprezentuje swoje umiejętności na dwumiejscowym szybowcu Fox. Natomiast za sterami Extry 300L figury na niebie kreślić będzie Robert Kowalik.
Na Pikniku nie zabrakło niespodzianek na ziemi. Jedną z atrakcji przygotowała grupa rekonstrukcji historycznej "Air born", która prezentuje scenę z życia spadochroniarzy amerykańskiej 101 dywizji. Można także zobaczyć rekonstrukcję grupy historycznej "Normandia 44" oraz wiele eksponatów związanych z lotnictwem, między innymi na stoiskach Muzeum Lotnictwa oraz Muzeum imienia Orła Białego ze Skarżyska Kamiennej.
Międzynarodowy Piknik Lotniczy w Góraszce jest największą w rejonie Warszawy imprezą lotniczą. Organizowana corocznie gromadzi ponad 100 tysięcy osób.

Tagi: lotnicze, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz