Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
polska
29.10.2006 16:17

W Grodnie zatrzymany polski działacz Andrzej Kusielczuk

Białoruska milicja zatrzymała w Grodnie polskiego działacza Andrzeja Kusielczuka. Jest on doradcą przywódcy białoruskiej opozycji, Aleksandra Milinkiewicza.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zatrzymanie Kusielczuka potwierdził w rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową Aleksander Milinkiewicz. Powiedział on, że na Białorusi ciągle trwają represje wobec działaczy opozycji. Dodał, że Andrzej Kusielczuk, który ukończył politologię, jest jednym z jego najbliższych doradców.
Kusielczuka zatrzymano na dworcu autobusowym w Grodnie i zabrano na komisariat. Polak miał przy sobie nielegalną gazetę â?ľSwoboda". Teraz milicja sprawdza, ile jej egzemplarzy miał zatrzymany i co było w piśmie. Nie wiadomo, czy Kusielczuk zostanie zwolniony, czy też zostaną mu postawione zarzuty. Aleksander Milinkiewicz podkreślił jednak, że władzy chodzi przede wszystkim o zastraszenie opozycji.
Andrzej Kusielczuk jest członkiem nieuznawanego przez władze w Mińsku Związku Polaków na Białorusi, ale nie prowadzi w nim aktywnej działalności. Był redaktorem naczelnym organu Związku â?ľGłosu znad Niemna".

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz