Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
opozycja
25.03.2007 12:02

W Mińsku demonstruje opozycja

Rozpoczęła się demonstracja białoruskiej opozycji w Mińsku. W centrum miasta zebrało się kilka tysięcy osób, których nie wpuszczono na Plac Październikowy. W związku z tym demonstranci rozpoczęli pochód ulicami Mińska, w asyście milicji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Dzisiejsza manifestacja ma upamiętnić 89 rocznicę proklamowania Białoruskiej Republiki Ludowej.
Na demonstrację białoruskiej opozycji przybyli do Mińska politycy z innych krajów. Barbara Kudrycka, polska deputowana do Parlamentu Eropejskiego z PO, powiedziała Polskiemu Radiu, że przyjechała wesprzeć moralnie białoruską opozycję. Przyjechaliśmy - mówiła Kudrycka - aby wspólnie świętować Dzień Niepodległości.
Obecność poseł Małgorzaty Gosiewskiej z Prawa i Sprawiedliwości zauważyły białoruskie władze. Ambasada Białorusi w Warszawie wydała komunikat, w którym przyjazd pani poseł nazwała â?ľprowokacyjnym medialnym posunięciem".
Także poseł Gosiewska mówi, że przyjechała do Mińska aby pokazać solidarność z białoruską opozycją walczącą o demokratyczną Białoruś. Chodzi też o wsparcie walki o wolne media i wolność zrzeszania się w demokratycznych organizacjach. Gosiewska wyraziła nadzieję, że przyjazd zagranicznych obserwatorów spowoduje, iż dzisiejsze uroczystości przebiegną bezpiecznie i pokojowo.
Posłanka Małogorzata Gosiewska rok temu była na demonstracji białoruskiej opozycji w rocznicę proklamowania Białoruskiej Republiki Ludowej, pierwszego w historii państwa białoruskiego.

Tagi: opozycja, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz