Notowania

koniec
05.10.2008 17:35

W Monachium dobiega końca słynny Oktoberfest

W ostatnim dniu największego festynu ludowego na świecie jego organizatorzy poinformowali, że tym razem nie zostały pobite rekordy frekwencji i spożycia piwa.

Podziel się
Dodaj komentarz

W ciągu 16 dni namioty Oktoberfestu odwiedziło sześć milionów gości - w zeszłym roku było ich o 200 tysięcy więcej. Tegoroczni uczestnicy festynu wypili 6 milionów 600 tysięcy litrów piwa. Rekord padł w zeszłym roku, kiedy wypito prawie 7 milionów litrów złocistego trunku.

Organizatorzy tłumaczą to zimną i deszczową pogodą. "Nie pamiętam tak chłodnego Oktoberfestu" - powiedziała na konferencji prasowej rzeczniczka imprezy. Dlatego tym razem podczas piwnego święta oblężenie przeżywały również stoiska z kawą i grzanym winem. Te napoje były zresztą tańsze od piwa, którego ceny pobiły kolejny rekord. W tym roku za litrowy kufel trzeba było zapłacić ponad 8 euro.

Monachijska policja uznała, że tegoroczny Oktoberfest był spokojny, choć wzrosła liczba drobnych kradzieży. Pełną parą pracowało też biuro rzeczy znalezionych. W ciągu dwóch tygodni oddano do niego ponad 400 portmonetek, 350 kluczy, prawie 300 telefonów komórkowych, a nawet tak niezwykłe zguby jak ... okulary do nurkowania i kostium Supermana.

Tagi: koniec, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz