Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W Murmańsku aresztują kolejnych działaczy Greenpeace

0
Podziel się
bEpBpFjF

Sąd w Murmańsku orzeka areszty dla kolejnych działaczy Greenpeace. W czwartek na 2 miesiące za kraty trafiło 22 ekologów, którzy uczestniczyli w akcji protestacyjnej na platformie naftowej Prirazłomnaja. Dziś przed sądem staje kolejnych ośmiu uczestników tej akcji.
Pierwszy został doprowadzony przed sąd przedstawiciel służb prasowych Greenpeace Dmitrij Litwinow. Ponieważ ekolog ma podwójne amerykańsko - szwedzkie obywatelstwo, sędziowie uznali że przebywając na wolności może unikać procesu i odesłali go na 2 miesiące do aresztu. Najprawdopodobniej pozostała siódemka również trafi za kraty, tak jak ich 22 kolegów wobec których dwumiesięczne areszty orzeczono już w czwartek.
Wśród aresztowanych jest Polak - Tomasz Dziemiańczuk. Według wicekonsula Wojciecha Cholewińskiego, zajmującego się sprawą naszego rodaka - we wtorek adwokat Dziemiańczuka złoży zażalenie na postanowienie murmańskiego sądu.
Ekolodzy z Greenpeace protestowali przeciwko uruchamianiu platformy naftowej Gazpromu, twierdząc że jest ona źle zabezpieczona przed ewentualnymi awariami. W ich ocenie wyciek ropy grozi skażeniem znacznych obszarów Arktyki.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEpBpFki
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)