Notowania

premier
28.11.2008 18:54

W niedzielę premier przedstawi plan na tzw. "ew. skutki kryzysu finansowego"

Donald Tusk powiedział dziennikarzom, że nie ma zamieszania wokół incydentu gruzińskiego i nie musi stawać przed komisją do spraw służb specjalnych. Premier dodał, że okoliczności wydarzeń w Gruzji z udziałem prezydenta wydawały się poważne ze względu na zamieszanie polityczne wokół tej kwestii. Premier przypomniał, że poprosił ministra do spraw służb specjalnych Jacka Cichockiego, by stworzył raport, który zbierze wszystkie fakty dotyczące strzałów w Gruzji.

Podziel się
Dodaj komentarz

Premier poinformował również, że w niedzielę przedstawi projekt stabilizacji polskiej gospodarki i finansów publicznych, czyli tak zwany plan "na ewentualne skutki kryzysu finansowego" w Polsce. W niedzielę rząd poinformuje również o ewentualnych korektach w przyszłorocznym budżecie.

Donald Tusk, który w Śmiglu w Wielkopolsce otworzył kolejne boisko sportowe, wybudowane w ramach programu Orlik, ocenił że plan budowy boisk w gminach powiedzie się w stu procentach.

Donald Tusk zapowiedział też, że droga szybkiego ruchu nr 5 z Gdańska do Wrocławia będzie zbudowana jak najszybciej. Dodał, że jest to droga dla rządu strategiczna.

Premier Donald Tusk odwiedził po południu Wielkopolskę. Najpierw w miejscowości Śmigiel wziął udział w otwarciu boiska, następnie odwiedził w Kościanie Warsztaty Terapii Zajęciowej - placówkę dla osób niepełnosprawnych, której celem jest przygotowanie podopiecznych do samodzielnego radzenia sobie w życiu. Na zakończenie wizyty premier spotkał się z mieszkańcami powiatu kościańskiego i regionu leszczyńskiego, a następnie z dziennikarzami.

Tagi: premier, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz