Notowania

warszawa
22.07.2009 10:06

W południe w siedzibie RPO w Warszawie rozpocznie się medialny okrągły stół

W południe w siedzibie Rzecznika Praw Obywatelskich w Warszawie rozpocznie się medialny okrągły stół. Na dyskusję o mediach publicznych doktor Janusz Kochanowski zaprosił ponad 60 osób; przedstawicieli kierownictwa mediów publicznych, władz państwowych i dziennikarzy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Idea okrągłego stołu zrodziła się dwa tygodnie temu podczas spotkania Rzecznika Praw Obywatelskich z dziennikarzami radiowej Dwójki - protestującymi przeciwko dramatycznemu spadkowi finansowania misji tego programu.

Podczas okrągłego stołu będzie omawiana sytuacja prawna i ekonomiczna mediów publicznych, że szczególnym uwzględnieniem Polskiego Radia i Programu Drugiego. Wicedyrektor radiowej Dwójki Małgorzata Małaszko-Stasiewicz wierzy, że będzie to pierwszy krok do uporządkowania sytuacji w mediach publicznych.

Na dzisiejsze spotkanie zostali zaproszeni przedstawiciele kierownictwa mediów publicznych, reprezentanci rozgłośni radiowych i telewizyjnych, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, ministerstw kultury i skarbu oraz przewodniczący sejmowej i senackiej komisji kultury i środków przekazu.

Rzecznik Praw Obywatelskich mówił w Polskim Radiu, że media publiczne muszą być wolne od nacisków politycznych. Dlatego rozwiązanie, według którego media publiczne mają być utrzymywane z budżetu państwa jest najgorszym z możliwych rozwiązań. Janusz Kochanowski , że zamierza zaskarżyć do Trybunału Konstytucyjnego ustawę medialną, jeśli prezydenckie weto w jej sprawie zostanie odrzucone przez Sejm.

Rzecznik Praw Obywatelskich przypomniał też, że od roku w Trybunale Konstytucyjnym czeka jego wniosek w sprawie ustawy abonamentowej. RPO zaskarżył część przepisów, twierdząc, że nie daje ona żadnych instrumentów do egzekucji wpłat abonamentowych. To zachęca obywateli do niepłacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Tagi: warszawa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz