Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
klimat
02.12.2008 08:14

W Poznaniu o klimacie. Dzień drugi

Dziś uczestnicy konferencji ONZ będą rozmawiać m.in. o podnoszeniu się mórz i oceanów.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Remigiusz Sikora)

ac">fot: PAP/Remigiusz Sikora fot: PAP/Remigiusz Sikora[ ( http://static1.money.pl/i/glass.gif ) ] zobacz całą galerię(http://www.money.pl/galeria/konferencja;narodow;zjednoczonych;w;sprawie;zmian;klimatu;-;cop;14,galeria,1813,0.html)Drugi dzień Konferencji klimatycznej w Poznaniu upłynie pod znakiem roboczych spotkań kilku grup i nurtów konferencji.

Podstawowy nurt spotkań rozpocznie się o godzinie 10.00. Pierwsza runda potrwa do 13. Po dwugodzinnej przerwie na lunch, wszyscy uczestnicy zbiorą się ponownie w salach plenarnych i będą obradować do godziny 19.

Ten rozkład dotyczy tylko jednego, oficjalnego nurtu konferencji.

W dzisiejszym programie poznańskiego spotkania na szczycie, widnieje także prawie 20 spotkań towarzyszących. Na przykład jedno z wieczornych, będzie poświęcone skutkom podnoszenia się poziomu mórz i oceanów. Inne będzie dotyczyło stereotypów postrzegania energii jądrowej w kontekście debaty o zmianach klimatu.

Cała poznańska konferencja daje możliwość przedstawienia w jednym miejscu wysiłków podejmowanych w roku 2008 na całym świecie i spowodowanie przejścia od swobodnych dyskusji do konkretnych negocjacji w roku 2009 zwieńczonych porozumieniem w Kopenhadze.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: klimat, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz